Čo bolo na začiatku

Čo bolo na začiatku

Na začiatku bol sen. Sen o kreativite. Sen o originalite. Sen o nadšených ženách nosiacich moje sukne a doplnky. Sen o nekompromisnom krajčírskom spracovaní. Sen o nápaditých farbách a strihoch s využitím kvalitných materiálov. Sny sa majú plniť. Som tu :-) RIVICA design by IVICA

Bola som malým dievčatkom, ktoré bolo fascinované starým šijacím strojom u babky. To poháňanie nohou, pravidelný zvuk cik cak, a ten zázrak, ktorý z toho vznikol ... Ooooch hotový zázrak. Na moje veľké potešenie mi babka stroj darovala k mojim 15tim narodeninám. Reakcia môjho brata "Čo s tou rárohou budeš robiť?" a mojich rodičov "No, dúfame, že to nebude stáť v rohu ...". Nie, nestálo. Ušila som si prvú sukňu. Wau ten pocit, to sa nedá opísať. Bola taká zavinovacia zelená a nosila som ju každé leto, až kým som ju po X rokoch nezodrala. Dokonca som si ušila aj dvojdielne čierne plavky. To bola naozaj odvaha. Dnes by som si asi netrúfla :-) Ďalším nezabudnuteľným kúskom boli biele vílovské šaty. Raz keď som si ich obliekla, stretla som (asi) prvýkrát v živote cudzinca (a nemyslím tým Čecha alebo Poliaka :-) ... Išla som po meste a oproti mne kráčal blonďavý turista zo Švédska, ktorý ma oslovil a nazval ma "Angel".

Tak to začalo ... a aké je pokračovanie? Prišla za mnou kamarátka: "Potrebujem elegantnú sukňu na spoločenskú akciu do Monaka". Wauuuu, ja mám prvú zákazníčku! Stres ako ho..do. Ale dala som to.

Ušila som svoju prvú kolekciu sukní. Prišiel prvý predajný trh, kde som predala svoje prvé sukne úplne cudzím ľuďom! A získala objednávky na ďalšie sukne na mieru. Baví ma to. Od návrhu, cez výber látky, komunikáciu so zákazníkom až po finálnu prezentáciu.

No a v januári 2017 som si splnila svoje novoročné predsavzatie "Založiť módnu značku". Tak som tu :-)